MeetLand Forums

ثبت نام فوری
نام کاربری: گذرواژه: تکرار گذرواژه: ایمیل: تکرار ایمیل:
  موافقم با قوانین سایت 

پاسخ

LinkBack ابزارهای موضوع
قدیمی Sunday 12 November 2006, 09:14   #1
Registered User

syncope آواتار ها
syncope Private First Class

Total 'Thanks' Received by This User :
0 For This Post
139 مجموع
/آخرین کتابی که خوندی!/

در این بلاد مقدس کتاب خون اگرچه به نسبت جمعیت کمه ولی به قول این گزارشگرای کپک زده ورزشی همشون قهار و چغرن.
خب بیاین از آخرین کتابی که خوندین بگین.با یه شرح مختصر.......
قدیمی Monday 13 November 2006, 13:08   #2
UFO
Registered User
Alien Clones Champion

UFO آواتار ها
UFO Master Sergeant

0 For This Post
1,974 مجموع
اخرین کتابی که خوندم راز داوینچی بود. الانم کتاب محشر دیگه ی دن براون یعنی فرشتگان و شیاطین رو دارم می خونم.

فکر کنم همه خونده باشن اما خوب بد نسیت برا اونایی که نخوندن یه کمی حرف بزنیم.

راستش اول باید خدا رو شکر کنم که حدود 4-5 ساله که کار خودم تحقیق و مطالعه راجع به انجمن های مخفی مثل فراماسونری و ایلامیناتی در طول تاریخ هست. این بود که با خیلی از مسائل مطرح شده تو کتاب اشنایی داشتم و زیر نویس های ناقص و دیگه نمی خوندم. خودم کلا با این انجمن ها مخالفم چون خیلی از ضرباتی که کشورمون در طول تاریخ خورده از همین ها بوده! البته بیشتر از سیاسیونشون باید ترسید تا طبقه های دیگرشون.

حالا راجع به راز داوینچی که نویسنده به طرز شگفت اوری حقایق و تخیل رو طوری با هم مخلوط کرده که نمی شود به هیچ عنوان مرزی بین خیال و واقعیت قائل شد:

رییس موزه ز لوور فرانسه که در حال حاضر یک از 4 استاد اعظم فرقه ای باستانی (محافظان دیر صهیون) است که وظیفه ی محافظت از بزرگ ترین سر تاریخ بشر رو به عهده دارن. وی به وسیله ی یک قاتل اجیر شده توسط یکی از فرقه های کلیسای کاتولیک به قتل می رسد تا بتوانند راز را نابود کنند!

انجمنی محافظان صهیون انجمنی واقعی بوده که از سال 1099 میلادی توسط Knight Templar های معروف پایه گذاری شده و در طول تاریخ افرادی نظیر دوینچی- نیوتن- ویکتور هوگو استادان اعظم این انجمن بودن و اسرار خودشون رو در نهایت رازداری به نسل بعد منتقل می کردند.

رییس موزه ی لوور در اخرین لحظات مرگ کد ها و نشانه هایی رو باقی میگذاره تا نوه اش (سوفی) با کمک رابرت لنگدان -استاد نشانه شناسی دانشگاه هاروارد- بتوانند با تحلیل نشانه ها ( که از نشانه های گذاشته شده توسط خودش تا نقاشی های داوینچی و اسرار بسیار جالب نخفته در ان ختم میشه) بتوانند به بزرگترین راز بشر که کلیسا 2000 سال هست که در پی نابودی ان است پی ببرند.

عکس های ایران گردی 88

[My Flickr]

ویرایش توسط UFO : Monday 13 November 2006 در ساعت 13:11
UFO offline است  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
قدیمی Tuesday 14 November 2006, 20:51   #3
Registered User

syncope آواتار ها

0 For This Post
139 مجموع
ممنون از اطلاعات.منم راز داوینچی رو خوندم و تو کف نظم این گروههای اخوتم هنوز!
اما از هدف پدر بزرگه چیزی نفهمیدم! راز رو که همه می دونستن ... پدر بزرگ این احتمالو نمی داد که دختره یه جای معما ها بمونه و نتونه خونوادشو پیدا کنه؟این همه جنگولک بازی چه لزومی داشت؟
syncope offline است  
قدیمی Tuesday 14 November 2006, 22:10   #4
UFO
Registered User
Alien Clones Champion

UFO آواتار ها
UFO Master Sergeant

0 For This Post
1,974 مجموع
اشتباه نکن! راز رو همه نمی دونستن.

کسی راجع به سوفی و اون حقیقت بزرگ چیزی نمی دونست. فقط همه یه حدس هایی می زدن که گاهی وقت ها اخوت جلو تر از بقیه بود.

پدربزرگ از بچگی سوفی رو بزرگ کرده بود. یادته چقدر بهش معماهای عجیب یاد داده بود و ذهنش رو اماده کرده بود؟

و اما چیزی که جنگولک بازی نامیدی برای من یکی از بهترین ماجراجویی هایی بود که خونده بودم.

مسلما هدف نویسنده چیزی بیشتر از یه داستانه. چون الان فرشتگان و شیاطین رو دارم می خونم و اون هم داستان فوق العاده جذابی داره و پر است از نکته های جالب که دونستنش جالبه!

راستی به نظرت جالب نبود که بعضی از ادعاهای مورد نظر کتاب به دیدگاه اسلام و قران راجع به زندگی انسان و پیامبران نزدیک تر بود؟!

در مورد اخوت هم این تنها مشتی نمونه ی خروار بود و ای کاش همه می دونستن که چه رازداری و سیستم بزرگ و هدفی پشت این گروه ها وجود داره.
UFO offline است  
قدیمی Thursday 16 November 2006, 21:55   #5
Registered User

syncope آواتار ها

0 For This Post
139 مجموع
من از این سه تا پست فقط یکی رو خوندما!
اون قسمتهایی که نمادهای امروزی رو با ادیان باستانی ارتباط می داد آب دهن من از شدت وجد جاری می شد.کلا کتابی بود که آدمو پاش می نشوند حتی اگه کل انقلابو دنبالش گشته باشی و آخر نا امیدانه نسخه ی پی دی افش رو بخونی و چشت درآد!
syncope offline است  
قدیمی Thursday 16 November 2006, 21:59   #6
Registered User

syncope آواتار ها

0 For This Post
139 مجموع
راستی یادم رفت بگم.
من امروز اشکی و لبخندی نوشته ی جبران خلیل جبران رو تموم کردم.
در واقع این کتاب به درد کسایی می خوره که به فیلم هندی علاقه دارن و زندگی هم براشون ناجور قشنگه! یا عاشقا....
یه کتاب پر از متون لطیف و عشقولانه!انقدر که بعضا از حوصله ی آدم خارجه.بعضی وقتها هم جبران خان رسما یه تیکه هایی از قرآن مارو نوشته و صداشم در نیاورده!
syncope offline است  
قدیمی Monday 20 November 2006, 02:48   #7
Registered User

syncope آواتار ها

0 For This Post
139 مجموع
وای که چقدر ملت تو اهل کتابن!
آخرین کتابی که خوندم نامه های الفبا بود مال گرمارودی!
البته فکر کنم مال گروه سنی ب بود ولی من برای صدا خوندم....
syncope offline است  
قدیمی Monday 20 November 2006, 09:51   #8
UFO
Registered User
Alien Clones Champion

UFO آواتار ها
UFO Master Sergeant

0 For This Post
1,974 مجموع
یکی از بهتراین کتابهای تاریخ بشر که الام وسطش هستم "کمدی الهی" دانته هست.

انقدر جالب و عمیق هست که از همون لحظه ی اول خوندنش اثراتش رو تا اخر عمر روت می زاره.

اثر دانته رو ادبیات بشر می تونید مساوی دیوان حافظ ما در شعر فارسی بدونید. سفر دانته به سه دنیای دوزخ - برزخ - و بهشت که در اونجا شرح افرادی که در طبقه های مختلف این سه دنیا بسته به نوع گناه ها یا اعمال نیکی که در زندگی انجام دادن به زیبایی هر چه تمام تر (و دقیقا متناسب با اعمالی که انجام دادن) شرخ داده شده. بهترین ترجمه ی این اثر به فارسی برای اقای شجاالدین شفا هشت.
UFO offline است  
قدیمی Monday 20 November 2006, 11:01   #9
Registered User

majnoon آواتار ها
majnoon Private First Class

0 For This Post
59 مجموع
آخرین کتابی که خوندم زندگی حلاج بود
این قدر متاسف شدم که حتی نمی خوام در موردش فکر کنم

C'est pour vivre...Que le monde chante...Dans la douleur ou ...dans la joie...C'est pour vivre...Que le monde invente...Des chansons a chaque pas

It's for living...That people sing...In pain or in joy...It's for living...That people create...Songs at every step...C'est pour vivre...Que tous les poetes...Les musiciens les fous du roi...C'est pour vivre...Contre la tempete...Qu'ils nous ont...prete leur voix

It's for living...That all poets...Musicians and king's jokers...It's for living...Against the storm...That they've...lended us their voices...C'est pour vivre...Que des gens s'exilent...Que des avions brisent leurs ailes...C'est pour vivre...Que l'on jette des billes...Dans les quatre vents du ciel

It's for living ...That some people go into exile...That airplanes break their wings...It's for living...That we throw marbles ...In all the four winds (directions) of the sky...Tous ces hommes qui cherchent la rive...Et la raison du verbe aimer...Tous ces hommes qui se cherchent un hymne
Q
ue d'autres ont deja trouves

C'EST POUR VIVRE...celine dion

majnoon offline است  
قدیمی Tuesday 21 November 2006, 17:49   #10
Registered User

majnoon آواتار ها
majnoon Private First Class

0 For This Post
59 مجموع
مینو کیه که به من امتیاز داده؟

ممنون میشم بگه
majnoon offline است  
قدیمی Tuesday 21 November 2006, 21:58   #11
Registered User

reyhaneh kh آواتار ها
reyhaneh kh Master Sergeant

0 For This Post
2,497 مجموع
آخرین کتابی که خوندم برخاسته از گور ژوزه ساراماگو بود واقعا قشنگ بود کلا اثار این نویسنده ادمو جذب می کنه
reyhaneh kh offline است  
قدیمی Friday 24 November 2006, 09:51   #12
Registered User

syncope آواتار ها

0 For This Post
139 مجموع
نقل قول:
نوشته اصلی توسط UFO
یکی از بهتراین کتابهای تاریخ بشر که الام وسطش هستم "کمدی الهی" دانته هست.

انقدر جالب و عمیق هست که از همون لحظه ی اول خوندنش اثراتش رو تا اخر عمر روت می زاره.

اثر دانته رو ادبیات بشر می تونید مساوی دیوان حافظ ما در شعر فارسی بدونید. سفر دانته به سه دنیای دوزخ - برزخ - و بهشت که در اونجا شرح افرادی که در طبقه های مختلف این سه دنیا بسته به نوع گناه ها یا اعمال نیکی که در زندگی انجام دادن به زیبایی هر چه تمام تر (و دقیقا متناسب با اعمالی که انجام دادن) شرخ داده شده. بهترین ترجمه ی این اثر به فارسی برای اقای شجاالدین شفا هشت.
منم تعریف زیاد ازش شنیدم فکر کنم با شاهنامه مساوی تر باشه ها؟
اون خانومه که اسش یادم رفته یه ترجمه ی جدید ازش نوشت که به خاطرش جایزه گرفت.
می شه وقتی کتابو خوندی یه مختصری تعریف کنی! احتمالا بعد تموم کردن این کتابای نیمه کاره برم سراغ اون!
syncope offline است  
قدیمی Friday 24 November 2006, 11:00   #13
Moderator

Alire7_A آواتار ها
Alire7_A Captain

0 For This Post
11,706 مجموع
كتابهايي كه من خوندم شايد براتون زياد جالب نباشه
آخريش پيامبر آريايي نوشته اميد عطايي انتشارات عطايي
اين كتاب درباره چهره اسرار آميز زرتشت پيامبر ايران باستان و تاثير پذيري ساير اديان از زرتشت و دين زرتشتي است
مطالبش گاه غير قابل باوره مثلا اينكه برخي مدعيند ابراهيم همان زرتشت بوده كه در شاهنامه هم به اين اشاره شده و البته از نگر تاريخي اين رو مورد موشكافي قرار ميده . اغلبته اين يك فصل از كتابه
Alire7_A offline است  
قدیمی Sunday 26 November 2006, 15:10   #14
Registered User
Snake Champion Aski Champion

koohnavard آواتار ها
koohnavard Sergeant First Class

0 For This Post
1,004 مجموع
من که همه کتابام نصفه هستن...ولی آخرین کتابی که تموم شد با کمال تعجب پندار اثر ریچارد باخ

البته فکر میکنم اگه اسم کتاب رو میذاشت توهم جالب تر بود
koohnavard offline است  
قدیمی Sunday 26 November 2006, 16:27   #15
UFO
Registered User
Alien Clones Champion

UFO آواتار ها
UFO Master Sergeant

0 For This Post
1,974 مجموع
نقل قول:
نوشته اصلی توسط syncope
منم تعریف زیاد ازش شنیدم فکر کنم با شاهنامه مساوی تر باشه ها؟
اون خانومه که اسش یادم رفته یه ترجمه ی جدید ازش نوشت که به خاطرش جایزه گرفت.
می شه وقتی کتابو خوندی یه مختصری تعریف کنی! احتمالا بعد تموم کردن این کتابای نیمه کاره برم سراغ اون!
کاش اسم اون خانوم رو می نوشتی.

بهترین ترجمه از این اثر که قدیمی هم هست و الان تو بازار هست مال شجاالدین شفا هست. با اینکه الان کتابای این بابا ممنوعه اما انقدر کمدی الهی رو قشنگ ترجمه کرده بود که این رو ازاد گذاشتن.

کمدی الهی رو کلا برترین اثر ادبی جهان می دونن. همون طور که اگر یک خارجی هر چقدر هم فارسی خوب بلد باشه و دیوان حافظ رو بخونه باز مثل ما ازش لذت نخواهد برد کمدی الهی هم همین طوره. یعنی فقط به زبان ایتالیایی هست که بالاترین معانی اون کشف میشه برای خواننده.

جالب اینه که کاری که دانته با نوشتن این کتاب کرد مساویه همون کاری بود که فردوسی کرد.

فردوسی "عجم زنده کرد بدین پارسی" و دانته هم کاری کرد که زبان ایتالیایی که می رفت با زبان های دیگر ترکیب شود و در هزار توی لهجه های مختلف گم و گور بشه زنده بشه و حتی میان عوام هم جا باز کنه.

دانته اونقدر زیبا داستان سفر خودش رو به دوزخ و برزخ و بهشت تعریف می کنه که خواننده واقعا باور میکنه که او شاید به معراج رفته و همه ی این ها رو دیده. درست مثل ما که می گوییم حافظ با باباطاهر هم به معراج رفتند و دیدند!

-----

تمامی اعداد و تاریخ ها و نام ها و اصطلاعاتی که دانته برای شرح سفرش نوشته دارای معانیه زیادی هستند. جالبه بدونین که در طول تاریخ و در کشورهای بسیاری دانته شناسان بزرگی به وجود امده اند که هر کدام کلی کتاب و تفسیر راجع به این اثر دانته نوشته و چاپ کرده اند.

دانته به دوزخ بزرخ و بهشت می ره. همراه او در دوزخ و نیمی از بهشت "ویرژیل" شاعر بزرگ قبل از میلاد مسیح هست که دانته او را استاد خویش دانسته. ویرژیل استاد و مرشد دانته در این سفر به دنیای مردگان هست و با توضیحات - راهنمایی ها و پند های خودش دانته رو کمک می کنه. پس از ان بئاتریس بانوی عشق و ایمان از بهشت می اید تا در بقیه ی سفر وی را راهنما باشد.

در اینجا ویرژيل نماد عقل بشر است که وی را تا مرز سرمنزل مقصود می تواند برساند اما پاس از ان و براي رسيدن به خدا بايد با ایمان و عشق (بئاتریس) بقيه ی راه را پیمود.

دانته ابتدا سفرش رو به دوزخ شروع می کنه. نوشته بسیار معروفی که همه شنیده ایم در سردر دوزخ نصب شده:

ای انکه از این در وارد می شوى! دست از هر امیدی بشوی!
(نماد زیبایی که نا امیدی رو مساوی همیشه در دوزخ بودن می دونه!)

در اونجا به ترتیب همه ی 8 طبقه ی دوزخ رو میبینه. در هر طبقه به ترتیب نوع گناه یک دسته از دوزخیان جای دارند. و دانته در بعضی جاها با انان گفتگوهای جالبی می کنه و حتی یکی از پاپ های مسیحیت رو هم به خاطر گناهش در یکی از طبقات جهنم جای داده!!

نکته ی جالبی که کشف شده اینه که در این اثر دانته مجازات های هر فرد دقیقا متناسب با گناه اوست. که عدالت خداوند رو در اثر دانته اثبات می کنه.

برای مثال برای انان که مغرور بوده اند چه مجازاتی بدتر از این می تواند باشد که همیشه باری سنگین حمل کنند و همیشه سرشان پایین باشد و جز به نوک پای خویش به جایی دیگر نگاه نکنند!!

و یا اینکه انانی که خود کشی کرده اند به زیباترین شکل نمادین ممکن عذاب می کشند. انها تنها گروهی در دوزخ هستند که بدنشان ازشان گرفته شده - چون در دنیا به بدن خود خیانت کردند و ان را از بین بردند- انان مانند شاخه های درخت هستند که با کوچکترین تکانی می شکنند و درد زیادی میکشند و مدتهای مدید از شاخه ی شکسته شده شان خون فوران می کند و در اخر شاخه ای جدید به دست می اورند و این عمل دوباره و دوباره اتفاق می افتد!

جالب اینه که برخلاف ایده ی رایج ما مسلمان ها اتش نه وسیله ی اصلی عذاب بلکه یکی از وسایل عذاب بدکاران در دوزخ هست! دانته هر چه که به مرکز زمین (زیر زمین رو دوزخ قرار داده) نزدیک تر میشود و وارد حلقه های درونی تر دوزخ می شود انجا را سرد تر میابد -نماد اینکه با بیشتر شدن گناه و شدید تر شدن ان نور و فروغ ایزدی کمتر و کمتر می شود. و در نهایت در اخرین حلقه ی دوزخ جایی که زمهریر و سرما حکومت می کند گناهکار ترین فرد تاریخ که مرتکب بزرگ ترین گناه شده درون کام ابلیس جای دارد. یهودا به خاطر خیانت

در بزرخ دانته وارد باغ عدن می شود. جایی که انسان هایی که گناهانی کرده اند اما پیش از مرگ نوبه کرده اند باید انجا منتظر بمانند تا به مراحل بالاتر برزخ برسند و پس از پاک شدن از گناه وارد بهشت شوند.

...

ویرایش توسط UFO : Sunday 26 November 2006 در ساعت 16:38
UFO offline است  
قدیمی Monday 27 November 2006, 11:52   #16
Registered User

syncope آواتار ها

0 For This Post
139 مجموع
نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alire7_A
اين كتاب درباره چهره اسرار آميز زرتشت پيامبر ايران باستان و تاثير پذيري ساير اديان از زرتشت و دين زرتشتي است
مطالبش گاه غير قابل باوره مثلا اينكه برخي مدعيند ابراهيم همان زرتشت بوده كه در شاهنامه هم به اين اشاره شده و البته از نگر تاريخي اين رو مورد موشكافي قرار ميده . اغلبته اين يك فصل از كتابه
خیلی دوست داشم مثل تو به یه موضوع خیلی علاقه داشتم! تو هم مارو کشتی با این زردشت!
می شه یه کم از وجوه اسرار آمیز زردشت رو رو کنی برامون؟
syncope offline است  
قدیمی Monday 27 November 2006, 12:07   #17
Registered User

syncope آواتار ها

0 For This Post
139 مجموع
نقل قول:
نوشته اصلی توسط UFO
کاش اسم اون خانوم رو می نوشتی.

بهترین ترجمه از این اثر که قدیمی هم هست و الان تو بازار هست مال شجاالدین شفا هست. با اینکه الان کتابای این بابا ممنوعه اما انقدر کمدی الهی رو قشنگ ترجمه کرده بود که این رو ازاد گذاشتن.

کمدی الهی رو کلا برترین اثر ادبی جهان می دونن. همون طور که اگر یک خارجی هر چقدر هم فارسی خوب بلد باشه و دیوان حافظ رو بخونه باز مثل ما ازش لذت نخواهد برد کمدی الهی هم همین طوره. یعنی فقط به زبان ایتالیایی هست که بالاترین معانی اون کشف میشه برای خواننده.

جالب اینه که کاری که دانته با نوشتن این کتاب کرد مساویه همون کاری بود که فردوسی کرد.

فردوسی "عجم زنده کرد بدین پارسی" و دانته هم کاری کرد که زبان ایتالیایی که می رفت با زبان های دیگر ترکیب شود و در هزار توی لهجه های مختلف گم و گور بشه زنده بشه و حتی میان عوام هم جا باز کنه.

دانته اونقدر زیبا داستان سفر خودش رو به دوزخ و برزخ و بهشت تعریف می کنه که خواننده واقعا باور میکنه که او شاید به معراج رفته و همه ی این ها رو دیده. درست مثل ما که می گوییم حافظ با باباطاهر هم به معراج رفتند و دیدند!

-----

تمامی اعداد و تاریخ ها و نام ها و اصطلاعاتی که دانته برای شرح سفرش نوشته دارای معانیه زیادی هستند. جالبه بدونین که در طول تاریخ و در کشورهای بسیاری دانته شناسان بزرگی به وجود امده اند که هر کدام کلی کتاب و تفسیر راجع به این اثر دانته نوشته و چاپ کرده اند.

دانته به دوزخ بزرخ و بهشت می ره. همراه او در دوزخ و نیمی از بهشت "ویرژیل" شاعر بزرگ قبل از میلاد مسیح هست که دانته او را استاد خویش دانسته. ویرژیل استاد و مرشد دانته در این سفر به دنیای مردگان هست و با توضیحات - راهنمایی ها و پند های خودش دانته رو کمک می کنه. پس از ان بئاتریس بانوی عشق و ایمان از بهشت می اید تا در بقیه ی سفر وی را راهنما باشد.

در اینجا ویرژيل نماد عقل بشر است که وی را تا مرز سرمنزل مقصود می تواند برساند اما پاس از ان و براي رسيدن به خدا بايد با ایمان و عشق (بئاتریس) بقيه ی راه را پیمود.

دانته ابتدا سفرش رو به دوزخ شروع می کنه. نوشته بسیار معروفی که همه شنیده ایم در سردر دوزخ نصب شده:

ای انکه از این در وارد می شوى! دست از هر امیدی بشوی!
(نماد زیبایی که نا امیدی رو مساوی همیشه در دوزخ بودن می دونه!)

در اونجا به ترتیب همه ی 8 طبقه ی دوزخ رو میبینه. در هر طبقه به ترتیب نوع گناه یک دسته از دوزخیان جای دارند. و دانته در بعضی جاها با انان گفتگوهای جالبی می کنه و حتی یکی از پاپ های مسیحیت رو هم به خاطر گناهش در یکی از طبقات جهنم جای داده!!

نکته ی جالبی که کشف شده اینه که در این اثر دانته مجازات های هر فرد دقیقا متناسب با گناه اوست. که عدالت خداوند رو در اثر دانته اثبات می کنه.

برای مثال برای انان که مغرور بوده اند چه مجازاتی بدتر از این می تواند باشد که همیشه باری سنگین حمل کنند و همیشه سرشان پایین باشد و جز به نوک پای خویش به جایی دیگر نگاه نکنند!!

و یا اینکه انانی که خود کشی کرده اند به زیباترین شکل نمادین ممکن عذاب می کشند. انها تنها گروهی در دوزخ هستند که بدنشان ازشان گرفته شده - چون در دنیا به بدن خود خیانت کردند و ان را از بین بردند- انان مانند شاخه های درخت هستند که با کوچکترین تکانی می شکنند و درد زیادی میکشند و مدتهای مدید از شاخه ی شکسته شده شان خون فوران می کند و در اخر شاخه ای جدید به دست می اورند و این عمل دوباره و دوباره اتفاق می افتد!

جالب اینه که برخلاف ایده ی رایج ما مسلمان ها اتش نه وسیله ی اصلی عذاب بلکه یکی از وسایل عذاب بدکاران در دوزخ هست! دانته هر چه که به مرکز زمین (زیر زمین رو دوزخ قرار داده) نزدیک تر میشود و وارد حلقه های درونی تر دوزخ می شود انجا را سرد تر میابد -نماد اینکه با بیشتر شدن گناه و شدید تر شدن ان نور و فروغ ایزدی کمتر و کمتر می شود. و در نهایت در اخرین حلقه ی دوزخ جایی که زمهریر و سرما حکومت می کند گناهکار ترین فرد تاریخ که مرتکب بزرگ ترین گناه شده درون کام ابلیس جای دارد. یهودا به خاطر خیانت

در بزرخ دانته وارد باغ عدن می شود. جایی که انسان هایی که گناهانی کرده اند اما پیش از مرگ نوبه کرده اند باید انجا منتظر بمانند تا به مراحل بالاتر برزخ برسند و پس از پاک شدن از گناه وارد بهشت شوند.

...
آقا دستت خیلی درد نکنه!من که حسابی مستفیض شدم....امید وارم بقیه بچه ها هم از این خلاصه ی مشتی استفاده ببرن.
شنیدم که معشوقشو می بینه تو بهشت.آره؟
من از میان ترم ها که فارغ بشم می گیرمش!
syncope offline است  
قدیمی Monday 27 November 2006, 19:08   #18
Registered User

reyhaneh kh آواتار ها
reyhaneh kh Master Sergeant

0 For This Post
2,497 مجموع
نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alire7_A
واقعا خیلی موضوع خوبیه ما یه استاد جامعه شناسی داریم بحث کلاس و رو این موضوع متمرکز کرده واقعا آدم به ایرانی بودنش افتخار می کنه
reyhaneh kh offline است  
قدیمی Thursday 30 November 2006, 10:57   #19
Registered User

syncope آواتار ها

0 For This Post
139 مجموع
داستان سیستان نوشته ی رضا امیر خانی
به نوعی پاچه خواری از رهبر بود...
سفرنامه ی رهبر به استان سیستان بلوچستان
من به خاطر رضا امیر خانی خوندمش.یه کتاب دیگه ازش خوندم به اسم نشت نشا که راجع به فرار مغزها بود......از نثرش خوشم میآد.
syncope offline است  
قدیمی Thursday 30 November 2006, 19:06   #20
Moderator

Alire7_A آواتار ها
Alire7_A Captain

0 For This Post
11,706 مجموع
نقل قول:
نوشته اصلی توسط syncope
خیلی دوست داشم مثل تو به یه موضوع خیلی علاقه داشتم! تو هم مارو کشتی با این زردشت!
می شه یه کم از وجوه اسرار آمیز زردشت رو رو کنی برامون؟
يعني چي مارو كشتي؟؟
من اصلا با شما چكار داشتم؟؟
بعدهم كسي كه علاقه داره خودش ميره دنبالش
نه اينكه منتظر باشه كسي بياد تعريف كنه
Alire7_A offline است  
پاسخ

ابزارهای موضوع