MeetLand Forums

ثبت نام فوری
نام کاربری: گذرواژه: تکرار گذرواژه: ایمیل: تکرار ایمیل:
  موافقم با قوانین سایت 

پاسخ

LinkBack ابزارهای موضوع
قدیمی Friday 27 August 2010, 15:58   #81
Moderator

Alire7_A آواتار ها
Alire7_A Captain

Total 'Thanks' Received by This User :
1 For This Post
11,706 مجموع
ببین غریبه و آشنا نداره آرمان
توی سیسستم مخابراتی همه امواج در یک فرکانس و طول موج فرستاده نمیشن
فرستنده ها روی یک طول موج امواج رو می فرستن گیرنده ها باید قابلیت گرفتن اون امواج رو داشته باشن
.واسه همینه که هزار جور سخت افزار مختلف برای اینترنت بی سیم هست و شبکه های بی سیم با بردهای متفاوت . و وقتی میخوای یه پکیج خاص رو روی ماهواره بگیری باید دیشت رو به اون سمت بگیری پس اینها که گفتی هیچکدوم نمیتونه اینکه مغز آدم مثل دکل مخابراتی میتونه عمل کنه رو نقض کنه

من گفتم هست و باید تقویتش کرد همون مراحلی که حکمتهای باستانی طی کردن و از عهده ما خارجه .ولی ساده ترش برای من پیش اومده و واسه همین کل قضیه رو باور دارم وکسی نمیتونه اثبان کنه درست نیست چون داره کار می کنه

گفتی دون خوان و هم قبیله ایهاش میتونن از راه تله پاتی ارتباط برقرار کنن . بجز اونها در قبایل سنتی آفریقا و بقیه قبایل سرخپوستی این مهارتها مونده و از هزاران سال پیش به اونها رسیده . همین این فرضیه رو که بشر در ابتدا این تواناییهارو داشته تقوییت می کنه

اون جریان هولو گرافی یکی از راههایی هست که خیلی از پیچیدگیهای دنیارو که علم کلاسیک از بیان توضیح براش عاجزه توضیح میده . من خودم به شخصه چیز زیادی از هولو گرافیک نمیدونم پس دیگه بحثو دربارش ادامه نمیدم

ولی تا اینجای کار هیچ دلیل منطقی از شبنم ندیدم برای اینکه نشون بده علم امروز نمیتونه درستی این چیزهارو ثابت کنه البته به این سادگیها هم نیست
ولی به همه پیشنهاد می کنم فیلم What the bleep do we know رو تماشا کنید
تمام کسایی که در این فیلم صحبت می کنند از لحاظ آکادمیک دانشمند هستند
http://en.wikipedia.org/wiki/What_th...Do_We_Know!%3F
Alire7_A offline است  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Who Said Thanks:
ARMAN (Saturday 28 August 2010)
قدیمی Friday 27 August 2010, 16:28   #82
Registered User

shabnam آواتار ها
shabnam Sergeant

1 For This Post
966 مجموع
خدا رو شکر یکی فهمید من دلیل منطقی نیاوردم !خوب چون من دلیل منطقی ای برای این موضوع نیاوردم و همه ی حرفمم اینه که بیخود با دنبال دلیل منطقی گشتن وقتتونو برای درک حقیقت اون موضوع تلف نکنین . راه درکش منطق نیست خود اون مهارته . منطقه ما محدوده و ایده های علمیمون نقصایی داره که به کمال بر طبیعت منطبق نیست . فکر نمی کنم تو کل پستام چیزی غیر از این گفته باشم .
shabnam offline است  
Who Said Thanks:
قدیمی Friday 27 August 2010, 16:35   #83
Registered User

shabnam آواتار ها
shabnam Sergeant

0 For This Post
966 مجموع
وقتی خود قانون جذب یه مبحثه روانشناسیه چه اصراریه که ما بکشونیمش تو متافیزیک که زیرشاخه ی فلسفه ست و بعد تو فلسفه دنبال دلیل علمی بگردیم؟ من صرفا دارم به کشیدن بحث به سمت متافیزیک ایراد می گیرم .
shabnam offline است  
قدیمی Friday 27 August 2010, 17:22   #84
Registered User

shabnam آواتار ها
shabnam Sergeant

1 For This Post
966 مجموع
راستی یه چیز دیگه اینکه تا امروز علم نتونسته انتظار تو رو برآورده کنه . ولی بدون اگر یه روزی علم بالاخره تونست الگوی کاملی ارائه بده که همه ی این حرفای ما توش جا بشه دو حالت داره یا پارادایم کنونی شکسته شده و وارد پارادایمی شدیم که به ساذگی این مسائل رو توضیح می شه داد توش یا اگه هنوز تو این پارادایمیم انقدر جواب پیچیده ای خواهد بود که ماها نفهمیمش .

منم اگه دوست داشته باشم به چیزی اعتقاد داشته باشم دنبال بهانه ی علمی نمی گردم چون تاریخ علم و فلسفه و هزار و یک چیز این مدلی خوندم و می دونم علم صرفا یه بازی بزرگه با قواعد خودش یه بازی که توش سعی داریم بفهمیم دنیا چه شکلیه نه تعیین کننده ی شکل دنیا و تبیین کننده ی زندگی شخصی من . علم جواب این سوال نیست که دنیا چیه علم جواب این سواله که من چقدر از دنیا رو می تونم بفهمم.
shabnam offline است  
Who Said Thanks:
قدیمی Saturday 28 August 2010, 00:50   #85
Moderator

ARMAN آواتار ها
ARMAN 2nd Lieutenant

1 For This Post
6,339 مجموع
نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alire7_A نمایش پست ها
ببین غریبه و آشنا نداره آرمان
توی سیسستم مخابراتی همه امواج در یک فرکانس و طول موج فرستاده نمیشن
فرستنده ها روی یک طول موج امواج رو می فرستن گیرنده ها باید قابلیت گرفتن اون امواج رو داشته باشن
.واسه همینه که هزار جور سخت افزار مختلف برای اینترنت بی سیم هست و شبکه های بی سیم با بردهای متفاوت . و وقتی میخوای یه پکیج خاص رو روی ماهواره بگیری باید دیشت رو به اون سمت بگیری پس اینها که گفتی هیچکدوم نمیتونه اینکه مغز آدم مثل دکل مخابراتی میتونه عمل کنه رو نقض کنه

من گفتم هست و باید تقویتش کرد همون مراحلی که حکمتهای باستانی طی کردن و از عهده ما خارجه .ولی ساده ترش برای من پیش اومده و واسه همین کل قضیه رو باور دارم وکسی نمیتونه اثبان کنه درست نیست چون داره کار می کنه

گفتی دون خوان و هم قبیله ایهاش میتونن از راه تله پاتی ارتباط برقرار کنن . بجز اونها در قبایل سنتی آفریقا و بقیه قبایل سرخپوستی این مهارتها مونده و از هزاران سال پیش به اونها رسیده . همین این فرضیه رو که بشر در ابتدا این تواناییهارو داشته تقوییت می کنه

اون جریان هولو گرافی یکی از راههایی هست که خیلی از پیچیدگیهای دنیارو که علم کلاسیک از بیان توضیح براش عاجزه توضیح میده . من خودم به شخصه چیز زیادی از هولو گرافیک نمیدونم پس دیگه بحثو دربارش ادامه نمیدم

ولی تا اینجای کار هیچ دلیل منطقی از شبنم ندیدم برای اینکه نشون بده علم امروز نمیتونه درستی این چیزهارو ثابت کنه البته به این سادگیها هم نیست
ولی به همه پیشنهاد می کنم فیلم What the bleep do we know رو تماشا کنید
تمام کسایی که در این فیلم صحبت می کنند از لحاظ آکادمیک دانشمند هستند
http://en.wikipedia.org/wiki/What_th...Do_We_Know!%3F
علیرضا من تو صحبت های قبلیمم گفتم من نمیتونم تورو نقض کنم و تو نمیتونی منو نفی کنی .

من حتی نمیگم طول موجی نیست گیرنده ای نیست , میگم اگه چیزی هست همون چیزیه که از زمان آمیب ها هم بوده و باعث تغییر اون ها هم شده .
مخصوص انسان نیست , مال کل جهان هستیه .
و این باستانی که تو ازش حرف میزنی مگه چند سال پیشه ؟
آدم بترکونه 100 سال عمر میکنه , تمام این باستان و تمدنی که داری ازش حرف مزنی فوقش مال چند ده هزار ساله ( عددشو نمیدونم ولی مهم نیست شما بگو 20 هزار ) , پیدایش انسان نخستین به میلیون ها سال پیش بر میگرده و قبل از تو آدمی نبوده که بخواد تمدنی داشته باشه (یا حکمت باستانی !! ) , و پیدایش زمین به 2 میلیارد سال پیش برمیگرده .

کدوم باستان ؟ ما باستانی نداریم تو این حجم زیاد ارقام عمر زمین و موجوداتش , باستان یعنی اون موقع که دایناسورا بودن .... فکر میکنی تو مغز فندق یه دایناسور چیزی به اسم دکل و مخابرات فرو میرفته و اونا برای تکامل عروج میکردن یا تله پرت میکردن ؟ نه !

بله دن خوان و راهبان فلان معبد رو هوا راه هم میرن , همونطور که اولین پرنده جاندار برای اولین بار به پرواز در اومد . و فکر نمیکنم اون موجود برای این شکست پارادایم ( بقول شبنم ) از این همه پیچیدگی سود برده باشه , وقتش بوده ! طبیعتش حکم کرده ! اصلا اون حیوون پیچیده گی نداشته در برابر ما ! ما هم در برابر نسل های بعدیمون ( 2 میلیارد سال بعد رو فرضا عرض میکنم نه سال 20012 ) مثل همون پرنده هستیم .

حالا تو دوست داری اینجوری تعبیر کنی که دیشتو کدوم وربگیری و چه موجی رو بگیری خیلی فرقی بحالت نداره . تک تکمون قاطی این سیل هستی به جلو میریم و یه چیز دیگه میشیم .

مارا باد برد ... همونطور که ابرهارو میبره .

این فیلمی هم که گفتی تو ویکی پدیا نگاه کردم . فیلمو ندیدم ولی حدس میزنم یه چیزی تو مایه های راز باشه . وسیله ای برای سورپرایز کردن و شک هیجانی دادن به مردم .
کسایی که تو این فیلم حرف زدن رو نگاه کردم ....
چند نفر از چند شاخه های علمی مختلف دور هم جمع شدن و یک آش شعله قلمکار خوش مزه درست کردن ... فقط همین !
روانشناس رو چه به متافیزیک و متریال ورلد ؟ چطوری اینا باهم سر یک میز نشتن من موندم !

به هرحال ما چاکریم . میدونم هر چقدر هم عقایدمون متفاوت باشه آخرش هممون به یک ریشه وصل میشیم و اون چیزیه که حقیقت داره .
ARMAN offline است  
Who Said Thanks:
shabnam (Saturday 28 August 2010)
قدیمی Saturday 28 August 2010, 00:54   #86
Moderator

ARMAN آواتار ها
ARMAN 2nd Lieutenant

1 For This Post
6,339 مجموع
آقایون , خانوما ... من که خیلی لذت بردم از بحث و فکر نکنم دیگه اطلاعات بیشتری داشته باشم در این موضوع یا اگه داشته باشم فکر نکنم با کیفیت بهتری بتونم منظور از حرفامو برسونم .

من که ذهنم ریفرش شد و کلی چیز یاد گرفتم واسه خودم . امیدوارم که شمام به نوبه خودتون استفاده کرده باشین .

اگه ادامه دادین مطالبو میخونم تا جایی که فرصت کنم . اگه نظری بود میدم ولی اصل ماجرا رو گفتم .
ARMAN offline است  
Who Said Thanks:
shabnam (Saturday 28 August 2010)
قدیمی Saturday 28 August 2010, 00:57   #87
Moderator

ARMAN آواتار ها
ARMAN 2nd Lieutenant

0 For This Post
6,339 مجموع
نقل قول:
نوشته اصلی توسط shabnam نمایش پست ها
همین کافیه که بگیم درسته؟خیلی باحال بود یعنی علیرضا سیفون کشیدی رو قرن ها علم و فلسفه با این به سرعت پذیرفتن یه پدیده با اولین کنار هم چیدن
ARMAN offline است  
قدیمی Saturday 28 August 2010, 00:57   #88
Registered User

shabnam آواتار ها
shabnam Sergeant

1 For This Post
966 مجموع
منم همین طور . اگر یه روزی بحث چرخید دوباره به سمت روانشناسی شاید بازم اطلاعاتی داشتیم برای تبادل .
shabnam offline است  
Who Said Thanks:
قدیمی Saturday 28 August 2010, 23:37   #89
Moderator

Alire7_A آواتار ها
Alire7_A Captain

1 For This Post
11,706 مجموع
علم امروز اگر نتونسته این داستانو کامل توجیه کنه ولی داره به سمتش پیش میره و توجیه میکنه به زودی

آدمهای مذهبی هم که نیازی به این برنامه های نیست
داستان خلقت آدم و دمیدن روح خدا در بدن و این داستان که وقتی روح میشه ۲ تا ۲ روح کامله نه ۲ تا نصفه) همون هولو گرافی (
میشه توضیح بدید چرا نمیشه به یه مبحث از چند دید مختلف نگاه کرد
این فیلم کاری که کرده همینه و هیچ ربطی هم به آش شله قلمکار نداره
در ضمن از اون ۸-۹ نفری که اسماشون رو اورده جز ۱-۲ نفر بقیه رشته هاشون با فیزیک مرتبطه

نمیدونم چیش عجیبه ! اما به نظر من در نهایت همه علوم و مذاهبو ایدئولوژیها به یه جا میرسن وقتی در مورد این قضیه بحث می کنن
چه ذهن ما توانایی درک این رو داشته باشه چه نداشته باشه
بعدهم اینکه با دو خط خوندن در مورد یه فیلم قطعا نمی تونی دربارش قضاوت کنی
اگه تواناییشو داری ببین و نقدش کن
وگرنه اینجور حرف زدن خیلی ساده است

در مورد اون داستان آنتن مخابراتی و اینه اهم باز من هرچی می گم تو بدون اینکه جواب منو بدی میری سر خونه اول

آقاجون بشر توانایی تله پاتی رو داره فقط باید این قابلیت رو تقویت کنه

اصلا تو میگی مثل آنتن مخابراتی نیست چون مثلا در دوقلوها و عاشق و معشوقها بیشتره خوب میشه این مکانیسم رو یه جوری با اون علوم و دانشی که خودت قبول داری و اون ساختاری که برای ذهن پذیرفتی توضیح بدی ؟
Alire7_A offline است  
Who Said Thanks:
gole shaghayegh (Sunday 29 August 2010)
قدیمی Wednesday 1 September 2010, 17:27   #90
Moderator

Alire7_A آواتار ها
Alire7_A Captain

0 For This Post
11,706 مجموع
شما باید شاد باشید تا شادی رو به زندگیتون بیارید این چیزیه که قانون جذب میگه . یه فرمول ساده داره و اون اینه :‌شادی شادی رو جذب می کنه . امروزه خیلی از مردم انواع بهانه هارو میارن برای شاد نبودنشون مثل بدهی مسائل خانوادگی و ... اما این یه قانونه مهم نیست چه بهانه ای میاری تا زمانی که شروع نکنی به شاد بودن نمی تونی شادی رو جذب کنی قانون جذب میگه سعی کن شاد باشی و تاز مانی که بتونی خودتو شاد نگه داری من به تو شادی بی پایان میبخشم
Rhonda Byrne
The Secret and The Power... bringing joy to billions

ولی مهم اون استارت اولیه هست
کسی ایده ای داره ؟‌ مخصوصا تو شرایط خاص مثل غروب جمعه ها و کلا آخرین روزای تعطیل و صبح اولین روزای کاری
Alire7_A offline است  
قدیمی Wednesday 1 September 2010, 23:33   #91
Registered User

shabnam آواتار ها
shabnam Sergeant

2 For This Post
966 مجموع
خوب چیزایی که خیلی کمکه یکیش داشتن معاشرای خوبه . کسایی که باهاشون جفت و جوری و می تونین با هم خوش بگذرونین این واقعا خیلی مهمه که آدم معاشرای جفت و جور داشته باشه . حالا فرض کنیم یه روزی با هیچ کدومشون برنامت جور نشد . باید آدم یه عشقی تو زندگیش داشته باشه . مثلا یکی عشق یه ورزشی رو داره یا یکی عشق یه هنری رو . این طوری لحظه ها خیلی خوب و باحال می گذرن . در مورد مثلا اولین روز کاری من خودم با کوه شروع می کنم . قبل از طلوع حرکت می کنم می رم بالا و زودم بر می گردم . یا عصر جمعه ها معمولا با دوستام می گذرونم و خوب چون با هم جفت و جوریم همیشه یه کاری پیدا می کنیم که بکنیم حتی می تونه در حد گپ زدن و چایی خوردن و اینا باشه فقط . یا حتی آدم می تونه فقط یه فیلم کمدی یا هر ژانر دیگه ای که باهاش حال می کنه رو ببینه . یا یه غذای خوشمزه برای خودش درست کنه . یه چیز دیگه اینکه وقتی آدم تنهاست و خیلی ساکته جو بهتره که یه موزیکی پخش بشه که دوستش دارین . خلاصه چیزای سلیقه ایه .
shabnam offline است  
Who Said Thanks:
Alire7_A (Friday 3 September 2010), ARMAN (Thursday 2 September 2010)
قدیمی Thursday 2 September 2010, 03:54   #92
Moderator

ARMAN آواتار ها
ARMAN 2nd Lieutenant

1 For This Post
6,339 مجموع
نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alire7_A نمایش پست ها
ولی مهم اون استارت اولیه هست
کسی ایده ای داره ؟‌ مخصوصا تو شرایط خاص مثل غروب جمعه ها و کلا آخرین روزای تعطیل و صبح اولین روزای کاری
به قول شبنم هر کای با یه کاری حال میکنه و سلیقه ایه . پنجشنبه , جمعه عشق و حال واجبه . حتی تو اسلام هم گفتن که پنجشنبه ها آررررره !

ولی کلا اگه کسی با وسط هفته اش حال نکنه با پنجشنبه جمعه شم حال نمیکنه .
معمولا همه میگن کار زندگی داریم و این حرفا ... من نمیگم کسی کار زندگیشو تعطیل کنه میگم با کار زندگیتون حال کنین . یه جور مهارته که میشه بدستش اورد .
ARMAN offline است  
Who Said Thanks:
Alire7_A (Friday 3 September 2010)
قدیمی Thursday 2 September 2010, 18:27   #93
Moderator

Alire7_A آواتار ها
Alire7_A Captain

0 For This Post
11,706 مجموع
همه روزای هفته یه طرف این غروب کوفتی جمعه ها یه طرف هرچی رو بتونی ردیف کنی این غروب جمعه ها رو کاریش نمیشه کرد
Alire7_A offline است  
قدیمی Wednesday 15 September 2010, 22:56   #94
Moderator

Alire7_A آواتار ها
Alire7_A Captain

1 For This Post
11,706 مجموع
A Secret Scrolls message from Rhonda Byrne
Creator of The Secret and The Power

From The Secret Daily Teachings
To create your tomorrow, go over your day when you are in bed tonight just before you fall asleep, and feel gratitude for the good moments. If there was something you wanted to happen differently, replay it in your mind the way you wanted it to go. As you fall asleep, say, "I will sleep deeply and wake up full of energy. Tomorrow is going to be the most beautiful day of my life."

Good night!

May the joy be with you,

Rhonda Byrne
The Secret and The Power... bringing joy to billions
Alire7_A offline است  
Who Said Thanks:
shabnam (Wednesday 15 September 2010)
قدیمی Sunday 6 March 2011, 08:10   #95
Moderator

ARMAN آواتار ها
ARMAN 2nd Lieutenant

2 For This Post
6,339 مجموع
نقل قول:
نوشته اصلی توسط alire7_a نمایش پست ها
همه روزای هفته یه طرف این غروب کوفتی جمعه ها یه طرف هرچی رو بتونی ردیف کنی این غروب جمعه ها رو کاریش نمیشه کرد
هیچ غروب لعنتی ای نیست , یا همه غروبا لعنتی ان و هواست نیست ( مثلا سرگم کاری ) یا همه غروبا باحالن حتی غروبای جمعه .

البته منظورم طرز تفکر همه یا هیچ نیست , اتفاقا فکر میکنم کلا یه سری از روزا لعنتی از آب در میان و یه سری روزا عالی . جمعه و شنبه نداره .

به هر حال .
من که غروب جمعه رو خونه نمیمونم غروب شنبه رو هم خونه نمیمونم .
ARMAN offline است  
Who Said Thanks:
HaDi_PoleStaR (Monday 7 March 2011), Asasi (Sunday 6 March 2011)
پاسخ

ابزارهای موضوع